Awarena PIC – wskaźnik zarobku względem czasu

W drodze do szczęścia

Awarena PIC oznacza stosunek Naszego dochodu netto w PLN do godzin przeznaczonych na jego osiągnięcie.


Pieniądze, które otrzymujemy „na rękę„, czyli dochód netto dzielimy na czas w minutach, który przeznaczyliśmy na ich zarobienie

Nasze ROI to nasz procentowy zysk ( dochód brutto) z danej inwestycji, ale pomijany jest tu wskaźnik czasowy do obliczenia tego. Czy w ROI może być tak, że ktoś cały czas pracuje i zarabia a nie ma wcale czasu dla siebie i rodziny…

Jest różnica gdy aby osiągnąć np. 10 000 zł potrzebujemy 70 godzin naszej pracy tygodniowo, a co innej gdy potrzebujemy tylko godziny tygodniowo.

Wskaźnik AWARENA PIC ma za zadanie pokazywać nam opłacalność inwestycji naszego czasu w zakresie dochodu netto.
Dlatego sam wskaźnik ROI to za mało, bo pokazuje nam tylko zysk z inwestycji, a nasz czas to też pieniądz. Czasu nie można cofnąć i wartość jego jest niemierzalna i jest najcenniejszą wartością obok zdrowia i życia, bo też mamy jego ograniczoną ilość.
Gdy ktoś pracuje np. 70 godzin tygodniowo na kwotę 1000 zł to czasu ma mało dla siebie, znajomych i rodziny oraz mało pieniędzy, ale są osoby, które mają dużo pieniędzy i mało lub brak czasu np. przez kolejne 10 lat. Dlatego też wskaźnik ROI nie pokazuje nam prawidłowej wartości finansowej, bo nie uwzględnia czasu, a „czas to pieniądz”, czyli w tym przypadku za jaką kwotę w PLN sprzedajemy naszą godzinę czasu.

W tym wskaźniku Awarena PIC widzimy ile pieniędzy zarabiamy na godzinę, bo pokazuje nam to, ile dostajemy pieniędzy „na rękę” za sprzedaż naszego czasu.

Jeśli mam 1000 zł i zajęło to nam 50 godzin to gdy zarobiliśmy np. 500 zł, 5000 zł, 50 000 zł w tym czasie mam pieniądze, a czas – ile warte jest nasze 50 godzin, które nie spędziliśmy z dziećmi, rodziną, czy realizując naszą pasję?

Skala ważności Awarena WA pokazuje nam prawidłową hierarchię priorytetów w życiu.

ROI(procentowy zwrot z inwestycji pieniędzy) = (Przychód-koszt)/koszt*100

PIC= Dochód netto w walucie PLN / minutę

Zarobiliśmy 1000 zł i zajęło to nam to 50 godzin to Awarena PIC wynosi 1000/(50*60 min.)=0,33, co oznacza dochód netto: 0,33 PLN/min = 20 PLN/h

Ponieważ wskaźnik pokazuje nam tylko zarobek na minutę ale nie pokazuje ile możemy np. czasu pracować to mamy drugi wskaźnik pokazujący: Potencjalny maksymalny zarobek tygodniowy – nazywa się Awarena PMZT.

Pokazuje nam to ile czasu możemy teoretycznie pracować i tym samym ile zarobić, czyli max czas pracy w którym nasza praca zamienia się na pieniądze i jakie to jest kwota pieniędzy pracując 24 godziny na dobę przez tydzień.

Bogaci ludzie to tacy, którzy mają: zdrowie, czas, pieniądze, pasję, miłość do siebie i innych oraz są nieobojętni na krzywdę innych.

Daniel Antoniów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *