Awarena WA – Skala ważności

Skala ważności pokazuje nam to co jest w życiu najważniejsze i jest niżej w hierarchi ważności

Żyj w harmonii żyj z  PASJĄ

Nasze życie można podzielić na kategorie, które są w różny sposób dla nas ważne np. Zarabianie niezbędnych pieniędzy dla życia jest ważniejsze niż nasze hobby, bo bez realizacji podstawowych potrzeb fizjologicznych jak picie czy jedzenie nie moglibyśmy przeżyć. Nasz system pokazuje kolejność ważności tych kategorii aby kierować się w życiu odpowiednimi wartościami.

Awarena WA

Czym jest AWARENA WA ?

Awarena WA to skala ważności kategorii różnych elementów w naszym życiu w celu określenia hierarchii wartości. Czyli mamy rzeczy ważne i mniej ważne w życiu i zawsze wybieramy najpierw te ważniejsze rzeczy aby żyć w odpowiedniej harmonii np. nie możemy najpierw wydawać pieniędzy na rozrywkę gdy nie mamy co jeść lub pić itd. Nie możemy oszczędzać pieniędzy gdy nie mamy zdrowia i potrzeba jest inwestycja np. w zakupy ziół czy suplementów.

Jak powstała skala?

Skala powstała poprzez potrzebę sortowania zadań wg ich hierarchii oraz określenia co jest najważniejsze do zrobienia w danym czasie. Pozwala nam to wykonywać od samego rana najważniejsze czynności np. rano pijemy wodę z minerałami organicznymi a następnie wodę z cytryną lub ocet jabłkowy itd.:) a nie bierzemy się wcześniej za kosmetykę czy pracę od rana. Skala została oparta o skalę doskonałości Blazara w celu określenia kolejności od najważniejszych do najmniej ważnych elementów i pod-elementów.

KolejnośćNazwaKategoriaLinkiMIN czas dziennie (h)MAX czas dziennie (h)MIN czas miesięcznie (h)MAX czas miesięcznie (h)MIN czas rocznie (h)MAX czas rocznie (h)
1BógDobro, miłość, wdzięczność, wiara i nadzieja
2ŻycieCzynności fizjologiczne
3ZdrowieWoda Ile należy pić wody każdego dnia?Kalkulator z informacją o tym ile szacunkowo mamy wypić wody biorąc pod uwagę ilość kalorii oraz wagę
4ZdrowieOdżywianie
5ZdrowieSen
6PieniądzePieniądze na środki niezbędne do życia
7Miejsce mieszkaniaDom/Mieszkanie
8ZdrowieSeks
9ZdrowieAktywność fizyczna (sport,ćwiczenia)
10ZdrowieBezpieczeństwo prawne
11ZdrowieOczyszczanie
12ZdrowieRelaks - słuchanie muzyki, leżenie,oglądanie filmu przyrodniczego, siedzenie na ławce, huśtanie, taniec
13ZdrowieKosmetyka
14CzasWszystko do optymalizuje nasz czas
15PieniądzeOszczędności - bezpieczeństwo finansowe

Polecam tę aplikację do zarządzania zadaniami i przypomnieniami aby o niczym nie zapominać i mieć wszystko zaplawanowane z przypomnieniami cyklicznymi

16NaukaNiezbędna np. konieczność nauki języka obcego ze względu na pracę
17RozrywkaPasja
18RozrywkaHobby
19NaukaRozwój - brak konieczności ale chęć rozwoju w jakimś zakresie
20PieniądzeMajątek, bo to pozwala nam się rozwijać i np. podróżować
21PodróżePoznawanie świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *